Kamienny dywan

Kamienny dywan jest nowoczesną technologią wykonania posadzek wyglądem przypominających powierzchnię dywanu. Kamienny dywan powstaje z połączenia ziaren naturalnego kamienia kwarcowego żywicą poliuretanową lub epoksydową, dzięki czemu otrzymujemy bardzo trwałe, estetyczne i łatwe w utrzymaniu podłoże. Ale to nie koniec jego zalet. Technologia ta daje nam nieograniczone możliwości tworzenia dowolnych aranżacji zapewniając oryginalny, nowoczesny wygląd i doskonałe właściwości użytkowe.

Kamienny dywan to podłoże odporne na warunki atmosferyczne (mrozoodporne, ognioodporne, odporne na wilgoć), charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest obojętny na sól i substancje chemiczne. Nie pęka, nie blaknie, nie ma przebarwień i wykwitów. Posiada właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga i nie pochłania kurzu, w związku z czym nie wywołuje alergii - jest przyjazny dla alergików i dzieci.

Kamienny dywan jest materiałem antypoślizgowym, a jego porowata powierzchnia sprawia, że idealnie nadaje się do systemu ogrzewania podłogowego, szybko przewodząc ciepło. Jego ziarnista struktura również wycisza i tłumi dźwięki.
Pomimo tego, że jest to jedna z najtwardszych wykładzin, dzięki zastosowaniu żywic - podczas chodzenia daje uczucie miękkości i delikatnie masuje stopy.

Właściwości kamiennego dywanu

Kamienny dywan dzięki swym właściwościom znajduje zastosowanie tam, gdzie inne materiały się nie sprawdzają. Nawierzchnię typu kamienny dywan można zastosować niemal w każdym miejscu, na każdym rodzaju podłoża - sprawdza się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Technologia ta wykorzystywana jest na tarasach, balkonach, podjazdach, chodnikach, schodach oraz w domach czy biurach o nowoczesnym i ekstrawaganckim designie. Kamienny dywan jest ekologiczny, ponieważ w 95% składa się z kruszywa naturalnego. Umożliwa również na płynny przepływ wody oraz gazów w obie strony. Warto także nadmienić, iż nawierzchnia kamiennego dywanu jest zahartowana na destrukcyjne działanie soli drogowej.

Kamienny dywan z powodzeniem zastąpi tradycyjne okładziny takie jak płytki, terakota, panele czy bruk tworząc oryginalną, estetyczną i wytrzymałą nawierzchnię. Oprócz tego, kamienne dywany dzięki zastosowaniu wysokiej jakości żywicy cechuje długowieczność, co oznacza że nawet po wielu latach użytkowania nie stracą swoich walorów estetycznych i nie ulegną zniszczeniu.

 

Taras 3.1
Taras3
Taras2.1
Taras2.1
Taras
Taras1
Schody
IMG_3114.1jpg
IMG_3115.1jpg
IMG_3123.1jpg