Ocieplanie pianką

Za największe straty ciepła w budynku odpowiedzialny jest nieszczelny dach. Dlatego warto już na początkowym etapie budowy domu pomyśleć o jego ocieplaniu, niezależnie od tego, czy poddasze będzie pełniło funkcję użytkową, czy też nie. Ocieplanie poddasza pianką można wykonywać zarówno na początku budowy, jak i remontu domu. Zapewni nam to stabilność energetyczną, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Spaść mogą one nawet o połowę!

Metod na ocieplanie dachu i poddasza jest wiele, jednak obecnie za najbardziej skuteczną i szybką uznaje się izolację natryskową pianą poliuretanową (nazywaną pianką PUR). Nakłada się ją za pomocą wysokiego ciśnienia i jest w stanie precyzyjnie uszczelnić całą powierzchnię. Po wyschnięciu jest zwarta i gęsta.

Wykonujemy ocieplanie pianką w całej Wielkopolsce ze szczególnym uwzględnieniem takich lokalizacji jak: Gniezno, Leszno, Poznań, Konin i Piła.

Dlaczego ocieplanie pianką?

System natrysku piany zapewnia 100% szczelności. Pianka wypełnia każdą, nawet najdrobniejszą szczelinę, dzięki czemu latem utrzymuje niższą temperaturę, a zimą zapobiega przedostawaniu się chłodnego powietrza z zewnątrz. Ocieplanie pianką ma też doskonałe właściwości dźwiękochłonne, dzięki temu, że po nałożeniu nie pozostawia luk, przez które może przedostawać się dźwięk. Koszty izolacji zwracają się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Mogą one spaść o ok. 40-60% dzięki wyjątkowej szczelności piany PUR.

Ocieplanie pianką PUR nie powoduje powstawania mostków termicznych i nie zmienia swoich właściwości na przestrzeni lat. Nie bez znaczenia jest także szybkość montażu pianki. Ocieplanie tradycyjnymi metodami przebiega dość wolno, natomiast pianką można wykonać izolację 4 razy szybciej. Dzięki temu ocieplimy poddasze w kilka godzin, a cały dach w jeden dzień.

Istnieją dwa rodzaje pianki PUR. Piana otwartokomorowa jest elastyczna i może dostosowywać się do naturalnego ruchu drewnianych elementów konstrukcyjnych budynków jak np. więźby dachowej. Przylega ona do pokrytych powierzchni, nie odpadając nawet w przypadku ich poruszania się. Piana zamkniętokomorowa jest natomiast sztywna, za to cechuje się jeszcze lepszą izolacyjnościącieplną. Jej zwarta struktura sprawia, że może być traktowana jako alternatywa dla innych metod ocieplania.

Ocieplanie pianką można wykonać na każdym elemencie konstrukcyjnym budynku — dachu, poddaszu, suficie, podłodze, ścianie itp. Ważna jest także waga pianki. Jej metr sześcienny potrafi być nawet o kilkadziesiąt kg lżejszy od tradycyjnych materiałów. Dzięki temu jest mniejszym obciążeniem dla elementów konstrukcyjnych budynku.

Pianka PUR nie pyli, więc nie wywołuje reakcji alergicznych i nie podrażnia dróg oddechowych. Jest przyjazna dla dzieci, osób starszych i alergików. To także materiał obojętny chemicznie, który zapewnia w budynku lepszą jakość powietrza niż w tym ocieplonym tradycyjnie.

Jeżeli poszukują Państwo efektywnej metody ocieplania poddasza oraz firmy, która wykonuje takie usługi profesjonalnie, zapraszamy do kontaktu z nami.
Zapewniamy doskonałą jakość usług. Działamy na terenie województwa wielkopolskiego, m.in. w takich miejscowościach jak: Konin, Piła, Gniezno czy Leszno. Znaleźć nas można w Google pod frazą Ocieplanie pianką Poznań.

ocieplenie poddasza
ocieplenie dachu
termoizolacja
ocieplenie poddasza Poznań
ocieplenie poddasza w Pile
ocieplenie poddasza w Koninie
pianka - dachy i poddasza - piła, poznań, gniezno, konin, leszno
ocieplanie pianką
poddasza i dachy w Lesznie
poddasze Poznań
dachy
pianka - podczas pracy w Gnieźnie
realizacja ocieplania w Poznaniu