Ocieplanie pianką

Jak powszechnie wiadomo, za największe straty ciepła odpowiedzialny jest nieszczelny dach. Dlatego warto już na początkowym etapie budowy domu pomyśleć o jego ocieplaniu, niezależnie od tego czy poddasze będzie pełniło funkcję użytkową czy też nie. Ocieplanie poddasza można wykonywać zarówno na początku budowy, jak i remontu domu. Zapewni nam to stabilność energetyczną, a tym samym przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Wykonujemy ocieplanie pianką w całej Wielkopolsce ze szczególnym uwzględnieniem takich lokalizacji jak: Gniezno, Leszno, Poznań, Konin i Piła.

Metod na ocieplanie dachu i poddasza jest wiele, jednak obecnie za najbardziej skuteczną i szybką uznaje się izolacje natryskową pianą poliuretanową (nazywaną pianką PUR).

Dlaczego ocieplanie pianką jest lepsze od tradycyjnych metod?

System natrysku piany zapewnia 100% szczelności, która jest niemożliwa do osiągnięcia dla wełny czy styropianu. Pianka wypełnia każdą, nawet najdrobniejszą szczelinę, dzięki czemu skutecznie tłumi dźwięki, latem utrzymuje niższą temperaturę a zimą zapobiega przedostawaniu się chłodnego powietrza z zewnątrz. Choć ocieplanie pianką jest droższe od ocieplania wełną czy styropianem to koszty izolacji zwraca się po jakimś czasie w postaci niższych rachunków za ogrzewanie o ok. 40-60 %.

Pianka PUR w przeciwieństwie od wełny, nie powoduje powstawania mostków termicznych i nie zmienia swoich właściwości na przestrzeni lat. Wełna po jakimś czasie nasiąka wilgocią, przez co traci właściwości izolacyjne, podczas gdy pianka jest paroprzepuszczalna i odprowadza wilgoć z wewnątrz budynku. Nie bez znaczenia jest także szybkość montażu pianki. Ocieplanie wełną przebiega dość wolno, natomiast pianką można wykonać izolację 4x szybciej.

Ocieplanie pianką można wykonać na każdym elemencie konstrukcyjnym budynku - dach, poddasze, sufity, podłogi, ściany itp. Jest to materiał, który dociera do trudno dostępnych miejsc i "zabiera" niewiele miejsca. Już 5 cm warstwy piany odpowiada 10 cm warstwy styropianu. Jest to szczególnie istotne dla niskich poddaszy, gdyż pozwala zaoszczędzić relatywnie więcej przestrzeni.

Pianka PUR nie pyli, więc nie wywołuje żadnych alergii i nie podrażnia dróg oddechowych, jest przyjazna dla dzieci, osób starszych i alergików. Pianka zapewnia w budynku lepszą jakość powietrza niż w tym tradycyjnie ocieplonym.

Jeżeli poszukują Państwo efektywnej metody ocieplania poddasza oraz firmy, która wykonuje takie usługi profesjonalnie, zapraszamy do kontaktu z nami.
Zapewniamy doskonałą jakość usług. Działamy na terenie województwa wielkopolskiego, m.in. w takich miejscowościach jak: Konin, Piła, Gniezno czy Leszno. Znaleźć nas można w Google pod frazą Ocieplanie pianką Poznań.

ocieplenie poddasza
pianka
IMG_0192
ocieplenie poddasza Poznań
IMG_0193
IMG_0191
pianka - dachy i poddasza - piła, poznań, gniezno, konin, leszno
ocieplanie pianką
poddasza i dachy
poddasze Poznań
dach poznań, piła, gniezno, piła, konin
pianka - podczas pracy
IMG_0169